سئو یا SEO چیست و چرا اهمیت بالایی دارد؟

مثال فردی که در سرازیری سقوط به دره ای قرار دارد و راهی برای نجات آن وجود ندارد. این جمله مثال سایتی است که از تکنیک های سئو برای خود استفاده نکرده است.

اما سئو چیست؟ SEO یا همان (Search Engine Optimization) فرایندی که مربوط به بهینه سازی سایت ها برای موتور های جستجو به خصوص گوگل میباشد. این فرایند اگر به درستی انجام شود باعث کسب رتبه ی بالای سایت در صفحات گوگل و همچین افزایش بازدید از سایت میشود.

 

چرا سئو وبسایت مهم است؟

طبق اماری که ازجستجوهای انجام شده از سایت گوگل بدست آمده در هر ثانیه بیش از 63000 جستجو در آن انجام میشود، و نزدیک به 4 میلیون جستجو در ساعت و به همین ترتیب میتوان امار خیره کننده ای برای روز، ماه و سال آن بدست آورد. پس وجود این تعداد استفاده از گوگل میتواند بهترین شرایط برای انواع کسب و کارها باشد.

اما هرکاری قواعد خاص خود را دارد، شما ممکن است کسب و کاری باشید که سالیان طولانی در فضای بیرون از دنیای اینترنت فعالیت کرده اید و کسب درآمد مناسبی هم داشته و تصمیم گرفته اید یک و بسایت درکنار شرکت یا مغازه خود نیز داشته باشید اما بعد از مدتی نه تنها از وبسایت شما محصول خاصی به فروش نرسیده بلکه حتی با صرف هزینه ای که شده آمار بازدیدی هم از سایت شما وجود ندارد.

در این حالت است که شما با این سوال مواجه میشوید که پس این آمارهای ثانیه ای و دقیقه ای افراد به سمت چه وبسایتهایی می روند. و شروع به رفع این مشکل میکنید که برخی با صرف هزینه های بالا تبلیغات های گسترده ای انجام میدهند تا مخاطب را به سایت خود هدایت کنند.

اما افراد آگاه تر از یک متخصص یا مشاور سئو در تیم خود استفاده میکنند فردی که با رعایت قواعد گوگل شما را میتواند به صدر جسجو ها برساند و برای مدتهای طولانی سایت شما هم بازدید بالایی داشته باشد و هم درصورت فروشگاهی بودن به فروش کالا منجرب شود.

پس تا این جای توضیحات ما با اهمیت سئو و فرد متخصص سئو پی برده ایم. اما در ادامه به برخی از اصطلاحات و روشهای سئو اشاره میکینیم، با ما همراه باشید…

درباره‌ی صابر جمشیددوست

صابر جمشیددوست

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *