معرفی 5 ابزار مهم تحقیق کلمات کلیدی

افرادی که در زمینه سئو تحقیق و فعالیت میکنند از ابزارهای مختلفی برای جستجوی کلمات کلیدی خود استفاده میکنند. تعداد این ابزار در چند سال اخیر که

اهمیت سئو به شدت برای وبسایتها نمایان شده افزایش یافته است.

اما از طرفی نیز انتخاب بهترین و کارآمد ترین این ابزارها هم به مراتب سختتر شده است. برای مثال ابزار Google Keyword Planner یکی ابزارهایی بود که

وبمستران از آن استفاده میکردند اما در حال حاضر کارایی و دقیق بودن قبل خود را ندارد و برای برخی از وبمستران خسته کننده شده است.

اگر شما هم به دنبال بهترین و کارآمدترین این ابزار هستید این یادداشت میتواند برای شما مفید باشد.

 

ابزار keyword shitter

استفاده از این ابزار بسیار ساده است، شما تنها کافی است کلمه مورد نظرتان را در این سایت قرار دهید تا تعداد بسیار بالایی از کلمات مرتب را به شما نمایش دهد.

ابن سایت جستجوی کلمه کلیدی را بدون توقف انجام می دهد و تا 30 دقیقه نتایج را پیدا میکند و هرچه به سمت انتهای جستجو برسیم نتایج ارتباط کمتری با عبارت شما دارد و سختی آن نیز بسیار کمتر میشود.

ویژگی این ابزار همانند suggestion گوگل است، اما با نتایج خیلی بیشتر که در اختیار شما قرار میدهد.

ابزار Keyword Everywhere

یکی دیگر از ابزارهای مفید و کاربردی Keyword Everywhere است، که در مرورگر کروم قرار دارد. به وسیله این ابزار میتوانید میزان رقابت کلمات کلیدی را بررسی کنید و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار داشته باشید.

از دیگر خصوصیاتی که این ابزار دارد میتوان به ارائه اطلاعات CPC برای شما اشاره کرد. CPC همان هزینه به ازای هر کلیک بر روی وبسایت شما است که میتوانید فاکتورهای نوسانی و رقابتی در کلمات را بررسی کنید.

ابزار Google Search Console*

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی گاهی اوقات کلمات مختلفی را در اختیار شما قرار میدهند که شما تا کنون روی آنها محتوای خاصی تولید نکرده اید.

Google Search Console این کمک را به شما میکند که شما بدانید در کدام عبارت جایگاه مناسبی را تا کنون کسب کرده اید . برخلاف دیگر ابزار تحقیق کلمات کلیدی تنها به نمایش کلمات کلیدی بسنده نمیکند و اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد. ک برای هر وبمستری مفید است.

ابزار Google Trends

در بین ابزار تحقیق کلمات کلیدی که تا کنون معرفی کردیم و ابزارهای متنوعی که وجود دارد. ابزارهایی که خود گوگل معرفی میکند قطعا کاربردی و قوی هستند.به نظر شما چه کسی بهتر از گوگل خودش رامیشناسد؟

همانطور که از نام این ابزار مشخص است به ترند یا روند کلمات دقت میکند و فقط آمار در لحظه را بررسی نمیکند و کل روند آن در دوره های مختلف بررسی میکند. آمار هایی که میتواند هم کاهشی باشند و هم افزایشی و ترسیم آنها به شکل موج دریا میشود.

Google!

چه ابزاری بهتر از خود گوگل میتواند برای ما وجود داشته باشد؟ گوگل قدرتمندترین موتور جستجوی دنیاست. شما میتوانید به راحتی هرچه تمامتر در زمان جستجوی عبارت مورد نظرتان در کادر جستجوی گوگل کلمات مرتبط زیادی را مشاهده کنید همان کاری که ابزار keyword shitter نیز انجام میدهد.

شما در انتهای صفحه جستجوی خودتان هم کلماتی که دیگران جستجو کرده اند را میتوانید مشاهده کنید که منبع مناسب و دقیقیست برای تحقیق عبارت شما.

 

5 ابزاری که در این یادداشت به شما معرفی کردیم از بهترین های تحقیق بر روی کلمات کلیدی بوده اند. امیدواریم این ابزارها برای بهود کیفیت تحقیق شما مفید باشند.

در ضمن در صورت آمدن ابزارهای کاربردی تر در این ضمینه این یادداشت به روز رسانی میشود.

درباره‌ی صابر جمشیددوست

صابر جمشیددوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *